אודות

אודות2018-11-27T12:33:09+03:00

שליחותנו

דיאלוגיה פותחת את הדיון על השאלות והאתגרים הקשורים לזהות, לקריה, לתרבות, לחינוך, למחשבה ולהיסטוריה היהודיים, למסר של ישראל, לדמוקרטיה, לחברה ולתרבות בנות זמננו, כפי שהן נשאלות כיום בישראל ובהרחבה בעולם היהודי.

לשם כך, דיאלוגיה מפתחת את פעילויותיו בדרך של "צוות חשיבה", אשר יהווה מקור ליוזמות אינטלקטואליות ותרבותיות, אותן היא תפרט בשתי השפות, צרפתית ועברית.

בצרפתית, היעד הוא להכיר לדוברי הצרפתית את הדיונים האקטואליים ביותר המתנהלים בזירה הישראלית ובעברית, היעד הוא לפתוח בקרב הקהל דובר העברית דיונים ומחקרים שיהדהדו את הפרספקטיבה התרבותית שהתפתחה ביהדות הצרפתית מאז מלחמת העולם השנייה.

הערכים שלנו

דיאלוגיה נסמכת על מודל של יהדות המצרף את המחויבות כלפי העם היהודי ואת הפיתוח של מחשבה יהודית יוצרת, בעלת היקף רחב יותר מגבולות הדת במובן הצר של המילה, והנוטלת חלק בדיון בן זמננו.

מודל כזה הוא המסגרת המובהקת שבה כלל המרכיבים של החברה היהודית יכולים להיפגש זה עם זה ושבה משתלבות היהדות, המודרנה וחוויית הריבונות.

בתולדות המסורת, מערכת ערכים זו שואבת השראה מ"שביל הזהב" שהגדיר הרמב"ם, דרך הביניים בין כל הקצוות.

מיהו מי?

דיאלוגיה הוקמה בינואר 2017, ביוזמתו של מקס בן חמו, יו"ר הקרן "אדֵמס צדקה", ובהנהלתו של שמואל טריגנו, פרופסור אמריטוס של אוניברסיטת פריז.

מקס בן חמו

יו"ר

בעל תואר ראשון במשפטים, יו"ר של חברה גדולה לסחר בינלאומי וכיום סגן יו"ר של מועצת המנהלים שלה, פעיל במוסדות יהודיים צרפתיים רבים, שימש יו"ר של קמפיין קרן היסוד בצרפת במשך 7 שנים. הוא בעל עיטור של אביר לגיון הכבוד וזכה בפרס יקיר קרן היסוד.

שמואל טריגנו

מנכ"ל

הוא מחברם של 24 ספרים הקשורים למחשבה היהודית, להיסטוריה ולפילוסופיה הפוליטית. הוא הקים מספר מוסדות, בהם המכללה ללימודים יהודיים של "כל ישראל חברים" בפריז, המכון לחקר העולם היהודי, האוניברסיטה העממית ליהדות. הוא הקים וערך שני כתבי עת, פרדס (Pardès) ומחלוקות (Controverses) וקיבל ב-2011 את פרס ברנהיים מטעם הקרן ליהדות צרפת.

צוות היגוי מלווה את פיתוח המיזם.

Nos partenaires

Les partenaires qui accompagnent Dialogia dans tous ses projets